Sweter Loki

548,- Pokaż opcje

Informacje o produkcie

Brak tego towaru na stanie.

sposób prania

Męski, gruby i bardzo ciepły sweter „Loki”. Został zaprojektowany przez Raggę Eiriksdóttir, właścicielkę firmy „Knitting Iceland”, zrzeszającej miłośników robienia na drutach z całego świata.

Loki w mitologii nordyckiej jest symbolem ognia i oszustwa. Ten przystojny olbrzym posiadał umiejętność przeistaczania się w rozmaite stworzenia. Wykorzystywał ją nie tylko w słusznej sprawie, co wywoływało gniew wśród innych Bogów. Gdy młodzieniec przyczynił się przez swoje zachowanie do śmierci Boga piękna – Baldura, zdenerwowali się i postanowili go ukarać. Przywiązali go do drzewa, w taki sposób, by padał na jego twarz jad węża wiszącego nad nim. Gdy tylko Loki uwolnił się z łańcuchów, wrócił do Asgardu – stolicy Bogów i wypowiedział im wojnę. Zginął z ręki Boga Hajmdala, strzegącego Tęczowego Mostu.

rozmiarowka

Rozmiar L
A Obwód kl. piers. (cm) 106
B Długość do pach (cm) 43
C Długość rękawa (cm) 52
Rodzaj wełny:

Álafoss Lopi – 100% naturalna, bardzo gruba i ciepła, a przy tym lekka i nieprzemakalna wełna, idealna na mroźne lub wilgotne pory roku. Jest to rodzaj wełny nieprzędzonej o bardzo luźnym splocie włókien.